Համատեղ նիստից հետո աշխատանքը շարունակվել է խմբերով՝ հիմնվելով կոնկրետ ոլորտների վրա․ Ումերովը՝ Ժնևի բանակցությունների մասին
17bce21f-77c7-4383-97f3-57d7158b89c4-1771355714968-770x_
Ժնևի բանակցությունների առաջին օրն ավարտվել է, այս մասին հայտարարել է Ուկրաինայի Ազգային անվտանգության և պաշտպանության խորհրդի քարտուղար Ռուստեմ Ումերովը։
Նա հայտնել է, որ համատեղ նիստից հետո աշխատանքը շարունակվել է խմբերով՝ հիմնվելով կոնկրետ ոլորտների վրա։ Քննարկումները կենտրոնացել են գործնական հարցերի և հնարավոր լուծումներ գտնելու մեխանիզմների վրա։ Ումերովը իր սոցիալական ցանցերում գրել է, որ քաղաքական և ռազմական դաշինքներն այսօր ավարտել են իրենց աշխատանքը։
Ազգային անվտանգության և պաշտպանության խորհրդի քարտուղարը նաև խոստացել է Զելենսկուն զեկուցել բանակցությունների առաջին օրվա արդյունքների մասին։
Ռուսաստանի, Ուկրաինայի և ԱՄՆ պատվիրակությունների միջև եռակողմ բանակցությունները նախատեսվում է շարունակել չորեքշաբթի օրը։