Քիմ Քարդաշյանը ցուցմունք կտա դատարանում՝ 10 մլն դոլար արժողությամբ զարդերի գողության գործով
181126093418_kim_kardashian_west_lacma_2018.thumb
Ամերիկյան իրապատում շոուների աստղ Քիմ Քարդաշյանը ցուցմունք կտա դատարանում՝ 9 տարի առաջ Փարիզի հյուրանոցներից մեկում հանցախմբի կողմից զենքի սպառնալիքով կողոպուտի զոհ դառնալու գործի շրջանակում:
Ինչպես գրում է Daily Mail-ը, այն ժամանակ հանցագործներն աստղից գողացել էին 10 մլն դոլար արժողությամբ զարդեր, այդ թվում՝ նախկին ամուսնու՝ Քանյե Ուեսթի նվիրած 4 մլն դոլար աժողությամբ նշանադրության մատանին: Քարդաշյանին կապկպել էին ու փակել հյուրանոցային համարի լոգասենյակում:
Բոլոր 12 մեղադրյալները ներկայում ազատության մեջ են մինչև դատավարության մեկնարկը: Ֆրանսիական մամուլում հանցախումբը հայտնի է որպես Grandpa Robbers (Թալանչի ծերուկներ): Այս գործով դատավարությունը սկսվելու է ապրիլին, իսկ մայիսին Քարդաշյանը երդվյալ ատենակալների ներկայությամբ ցուցմունք կտա:
Kim Kardashian will testify at the trial of the Paris gang accused of robbing her at gunpoint nine years ago, DailyMail.com can confirm; pictured this month
The upcoming court date comes in the wake of her dramatic feud with her ex-husband Kanye West, whom she is pictured with in 2019 at Diddy's 50th birthday party