Հուսով եմ՝ դատարանը կմերժի Մարտուն Գրիգորյանի հորը կալանավորելու միջնորդությունը, մեղադրանքը ծիծաղելի է. փաստաբան
screenshot-2025-03-28-120418-770x_
Հուսով եմ՝ դատարանը կմերժի Մարտուն Գրիգորյանի հոր նկատմամբ վարչական վերահսկողություն խափանման միջոցի կիրառումը. նրան կալանավորելու հիմք չկա, ծիծաղելի է մեղադրանքը: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Կամո Գրիգորյանի պաշտպան Սերգեյ Հարությունյանը:
«Հուսով եմ, որ ընտրությունների շեմին այդ շինծու, արհեստական գործով չի հաջողվի ճնշում իրականացնել, ինչը ներկայիս վարչախումբը փորձում է իրականացնել։ Նախկինում ընտրություններից առաջ նմանատիպ դեպքերի ականատես ենք եղել Վանաձորում, Վարդենիսում և այլ վարչական շրջաններում։ Այս անգամ մարտավարությունը փոխվել է, ընտրությունների նախօրեին է արվում՝ ընտրությունների վրա ազդեցություն ունենալու համար»,- ասաց նա:
Փաստաբանը հույս հայտնեց, որ իրենց կհաջողվի հաջողության հասնել, և կարճ ժամանակ անց Մարտուն Գրիգորյանի հայրն արդեն ազատության մեջ կլինի:
«Այն, ինչ իրականացվում է Մարտուն Գրիգորյանի հոր նկատմամբ՝ քաղաքական իրավունքների սահմանափակում է։ Եթե քննիչի միջնորդությունը բավարարվի, սա ոչ միայն քաղաքական, այլև կենսական շատ իրավունքների սահմանափակում է»,-ասաց Հարությունյանը։
Ավելի վաղ իրավապաշտպան Արսեն Բաբայանը հայտնել էր, որ Մարտուն Գրիգորյանի հոր՝ Կամո Գրիգորյանի ձերբակալման հիմքերը վերացել են, սակայն նա գտնվում է անազատության մեջ, դատարանն էլ, հրատապ նիստ նշանակելու փոխարեն, այն նշանակել է մարտի 28-ին, ժամը՝ 11:30-ին։